Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Kimya Eğitmeni olan Yüksek Kimyager Ceren Güdücü Ünver, 2013 yılında lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Kimya Bölümü dönem bölüm birincisi olarak tamamlamıştır. 2014 yılında Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Pedagojik Formasyon ve aynı zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı C sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimlerini tamamlayarak ilgili sertifikalarını almıştır.

2015 yılında Ege Üniversitesi Fen Bilim Enstitüsü’nde Tezli Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır. 2019 yılında ise Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Programında ikinci üniversite eğitimi tamamlamıştır.

Aralık 2014’den beri Bornova Belediyesi personeli olan Yüksek Kimyager Ceren Güdücü Ünver, aynı zamanda 2016-2018 yılları arasında Bornova Belediyesi bünyesinde yer alan Pedagoji Birimi’nde Mentör olarak görev yapmıştır. Kasım 2019’a kadar Genç Kâşifler Bilim Evi’nde Kimya eğitimlerinden sorumlu olmuştur, daha sonrasında ise Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi bilim ekibine dâhil olarak, Bilim Merkezi’nin yürüttüğü tüm ulusal ve uluslararası projelerde proje ekibinde yer almaktadır.