Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi kimya Eğitmeni olan Dr. İpek Ürkmez, 2000 yılında Ege Üniversitesi Kimya Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yine aynı bölümde 2004 yılında Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Analitik Kimya ABD.’ da Tezli Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır. Kimya Öğretmenliği alanında pedagojik formasyona sahip olan İpek Ürkmez, 2009 yılında Ege Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Analitik Kimya ABD.’ da Doktora derecesi almıştır. Doktora tezi “Doğal Örneklerde Santri-Voltammetrik Eser Civa Analizinin Validasyonu” üzerinedir ve 1’si doktora tezinden olmak üzere SCI kapsamında yayımlanan 2 adet uluslararası düzeyde bilimsel makalesi mevcuttur;

Şubat 2011’den beri Bornova Belediyesi’nin personeli olan Dr. Ürkmez, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Kimya Kulübü eğitimlerinin tasarlanması ve uygulanmasından sorumludur, Bilim merkezinin yürüttüğü tüm ulusal ve uluslararası projelerde yürütücü olarak ya da proje içinde farklı görevlerde yer almıştır.

Yine 2016 yılında Bornova Belediyesi’nin TÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirdiği ilk proje olan “Bornova Bilim Şenliği: Parkta Bilim Var ” projesinin yürütücülüğünü yapmıştır.

İletişim:

Mevlana Mah. 1751 Sok. N:24, Bornova/İzmir
Dahili: 3306
ipekurkmez@bornova.bel.tr