DOST BİLİM EVİ – “Köyde Hayat Var” Bilim Pikniği – 2017

Bornova Belediyesi bilimi köylere götürüyor. Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi – Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi “Köyde Hayat Var” sloganı ile başlattığı Bilim Pikniklerinde Bornova’ya bağlı olan köyleri (yeni adı ile mahalleri) geziyor. Bilim ekibimiz, Bornova’ya bağlı tüm köyleri, Cumartesi günleri sırayla gezmeye devam ediyor. 2015 yılında başlayan program, bu yıl Kavaklıdere ve Eğridere köyleri ile devam ediyor.

Bilim Pikniğine katılan öğrenciler, Güneş gözleminden kimya deneylerine, doğa yürüyüşünden arazi çalışmalarına, mikroskop ile gözlemden serbest düşme deneyine kadar birçok etkinliğe gün boyunca katılmaktadırlar. Aynı zamanda bilim şovları ile de eğlenerek öğrenmektedirler. Piknik havasında geçen etkinliklerde gün boyu ikramlar da yapılmaktadır.

“Köyde Hayat Var”

Bornova Belediyesi çocuklar için etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bornova Belediyesi Dost Bilim Evi – Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi “Köyde Hayat Var” sloganı ile başlattığı Bilim Pikniklerinde Bornova’ya bağlı olan köyleri (yeni adı ile mahalleri) geziyor. Bilim Pikniği  29 Nisan 2017 Cumartesi günü Kavaklıdere Köyü’nde gerçekleştirilecek. İkincisi ise 06 Mayıs 2017 Cumartesi günü Eğridere Kötün’de gerçekleştirilecektir.

Adres: Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi,

Mevlana Mahallesi 1751 Sokak No:24 Bornova, İzmir

Telefon: 0 232 999 29 29 (Dahili: 3300), Fax: 0 850 209 83 82

webhttp://mtbm.bornova.bel.tr              e-posta:   bilim@bornova.bel.tr