DOST BİLİM EVİ – 2018 GÜZ DÖNEMİ BİLİM KULÜPLERİNE BAŞVURULAR BAŞLADI…


BAŞVURULAR VE ETKİNLİKLERİN BAŞLAMA TARİHİ 1 HAFTA UZATILMIŞTIR…

Bilim Kulüplerine başvurular devam etmektedir.

Dost Bilim Evi etkinlikleri kapsamında bilim kulübü çalışmaları Mevlana Toplum ve Bilim Merkezimizde 27 Ekim 2018 – 22 Aralık 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Program sekiz hafta sürecektir. Katılımcılara kulüplerde atölye çalışmaları, sunumlar, belgesel gösterimleri ve modellemeleri içeren alternatif bir bilim eğitimi verilecektir. Etkinlikler haftada bir gün, iki saat şeklinde gerçekleştirilecektir. Bu program çerçevesinde 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerimize:

  • Astronomi
  • Biyoloji
  • Fizik
  • Kimya
  • Robot-Bilim

alanlarının her birinde temel bilim eğitimi verilecektir. Başvuru sırasında yukarıda belirtilen alanlardan tercihler yapılacak ve seçilen bir alanda eğitimler verilecektir. Etkinlikler 16 kişilik laboratuvarlarda ve atölyelerde gerçekleştirilecektir. Etkinlik günleri olan Çarşamba, Perşmebe, Cuma ve Cumartesi günlerinden herhangi birini terceh edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz gün için ise sabah 10.00, öğdelden sonra 14.00 ve 16.00 olmak üzere üç farklı gurptan birine başvuru yapabilirsiniz. Ayrıntılar için lütfen aşağıdaki linkte yer alan başvuru formunu inceleyiniz.

Etkinlikler ücretsizdir. Etkinliklere düzenli olarak katılım zorunludur. Program sonunda Katılım Belgesi verilecektir.

Eğitimler kapsamında Astronomi, Fizik, Kimya, Biyoloji ve Robot-Bilim alanlarında uygulamalı atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Etkinlikler alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilmektedir. Her bir kulüp için sekiz haftalık eğitim programları uygulanacaktır. Yukarıdaki alanlardan ilgi duyduğunuz her hangi birini tercih edip başvuru yapabilirsiniz.

Başvurular Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’ne 02 Ekim 2018 – 26 Ekim 2018 tarihleri arasında şahsen ve ya internet üzerinde yapılabilir. Başvuru formlarını, Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nden ya da web sitemizden temin edebilirsiniz. Başvurularınızı internet üzerinden yapmak için web sitemizde yer alan ilgili formu indirip doldurduktan sonra, tarayıcıdan taratıp mail ile bilim@bornova.bel.tr ya da mtbm@bornova.bel.tr e-posta adresine göndererek yapabilirsiniz. Programa kabul edilenlere telefon ile geri bildirimde bulunulacaktır.

BAŞVURU FORMUNU İNDİR…

Etkinliklere Başvuru Tarihleri: 05 Ekim 2018 – 26 Ekim 2018

Etkinliklerin Başlangıç Tarihi: 27 Ekim 2018

Etkinliklerin Bitiş Tarihi: 22 Aralık 2018

Katılım Belgesi Töreni: 22 Aralık 2018

Adres: Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi,

Mevlana Mahallesi 1751 Sokak No:24 Bornova, İzmir

Telefon: 0 232 999 29 29 (Dahili: 3300), Fax: 0 850 209 83 82

webhttp://mtbm.bornova.bel.tr              e-posta:  bilim@bornova.bel.tr