Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Fizik Eğitmeni olan Mehmet Özdoğan, 2008 yılında Ege Üniversitesi Fizik Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yine aynı bölümde 2012 yılında Tezli Yüksek Lisans öğrenimini tamamlamıştır. 2013 yılında ise Ege Üniversitesi Ortaöğretim Alan Öğretmenliği (Fizik) Tezsiz Yüksek Lisans öğrenimi tamamlayan Mehmet Özdoğan, 2013 yılından bu yana Ege Üniversitesi Fizik Bölümü ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fizik Bölümü işbirliğiyle yürütülen ortak proje ile doktora çalışmalarına devam etmektedir. Malzeme Bilimi alanında, ZnO (çinko oksit) yarı-iletken ince film üretimi, karakterizasyonu ve aygıt tasarımı konularında araştırmalar yapmaktadır. 

Nisan 2011’den itibaren Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi Fizik Kulübü eğitimlerinin tasarlanması ve uygulanmasından sorumludur ve Matematik Kulübü, Yenilenebilir Enerji ve Robot Bilim Eğitimleri’nin alt yapısının oluşturulması ve eğitimlerinin uygulanması aşamasında destek olmaktadır. Aynı zamanda merkezin yürüttüğü tüm projeler ve etkinliklerde görev almaktadır.

2015 yılında TÜBİTAK Bilim Genç e-Dergisinin organize ettiği Robot Bilim Etkinlikleri kapsamında İzmir Bölgesi ve civarının koordinatörlüğünü yapmıştır. Yine 2015 yılında Bornova Belediyesi’nin TÜBİTAK desteğiyle gerçekleştirdiği “Bornova Bilim Şenliği:Temiz Enerji, Temiz Çevre” projesinin yürütücülüğünü yapmıştır.

İletişim:

Mevlana Mah. 1751 Sok. N:24, Bornova/İzmir
Dahili: 3324
mehmetozdogan@bornova.bel.tr