“Bornova Bilim Şenliği: Temiz Enerji, Temiz Çevre – 2015”

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu), 4007 kodlu “Bilim Şenlikleri Destekleme Programı” kapsamında, Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi olarak,   “Bornova Bilim Şenliği: Temiz Enerji, Temiz Çevre” isimli projemiz desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Proje, Bornova Belediyesi ev sahipliğinde,  Ege Üniversitesi ve bünyesindeki Güneş Enerjisi Enstitüsü, Fen Fakültesi, Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile yoğun işbirliği çerçevesinde yürütülecektir.

Projemiz 16-17-18-19 Eylül 2015 tarihleri arasında Bornova Âşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda gerçekleştirilecektir ve tüm halkımız davetlidir.

Projede, 37 farklı bilim temalı etkinlikten oluşmaktadır. Bu etkinlikler; enerji temalı atölyeler, bilim şovları, bilimsel temalı oyunlar ve bilim kafe (davet edilen bilim insanları ile sohbetler)’den oluşmaktadır.

Ayrıca E.Ü. Güneş Enerjisi Enstitüsü, E.Ü. Fen Fakültesi’ne bağlı Astronomi ve Fizik Bölümlerinden davet edilen bilim insanlarının yapacağı bilim sohbetleri ve gece (17 ve 19 Eylül 2015 gecelerinde) gökyüzü gözlemlerinden oluşmaktadır.

Bilim şenliği alanında kurulacak stantlarda farklı sergiler, E.Ü. Güneş Enerjisi Enstitü’nden gelecek olan güneş enerjili araba ve farklı enerji sistemleri de temaya uygun biçimde alandaki yerini alacaktır.

Detaylı bilgi almak için Bilim Şenliği – 2015 web sitesini ziyeret edebilirsiniz:

http://bilimsenligi.bornova.bel.tr/

Adres: Mevlana Mahallesi 1751 Sokak No:24 Bornova, İzmir

Tel: +90 232 999 29 29 (Dahili: 3300)

webmtbm.bornova.bel.tr              e-posta: bilim@bornova.bel.tr