Bilim sertifikalarını aldılar


19 Ağustos 2014

BORNOVA Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde ‘Yaz Bilim Kampı’na katılan öğrenciler sertifikalarını aldı. Bir hafta boyunca fizikten, kimyaya, astronomiden felsefeye, fosil bilimden yenilenebilir enerji ve diş sağlığı eğitimine kadar pek çok eğitime katılan çocuklar, hem tatillerini değerlendirdi hem de bilim dünyasını keşfetti.

Bornova Belediyesi’nin Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlendiği, ‘Yaz Bilim Kampı’nın ikinci dönem eğitimi tamamlandı. Eğitimlere katılan 62 öğrenci sertifikalarını Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın elinden almanın heyecanını yaşadı. Öğrenciler eğitimler kapsamında her gün bir bilim kulübünden eğitim alıp eğlenceli vakit geçirdi. Öğrenciler fizik, kimya, astronomi, felsefe, fosil bilim, yenilenebilir enerji ve diş sağlığı eğitimlerinde yeni bilgiler edindi.
Yaz bilim kampına katılan öğrencilere sertifikalarını veren Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bir toplumun gelişmesinde eğitimin rölü çok büyük. Bilim de gelişmenin lokomotifi. Bu merkezdeki arkadaşlarımız çocuklarımızı bilime yönlendirerek önemli bir işlevi yerine getiriyor. Ben hem çocuklarını ‘Yaz Bilim Kampı’na getire ailelerimize hem de eğitmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

http://www.egemetropolgazetesi.com/haber/cocuklar-bilim-dunyasini-kesfetti-17607.html


Mevlana’da Setrifika Heycanı

Temmuz 2014

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, 2014 yılı Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri kapsamında eğitim gören çocuklar sertifika heyecanı yaşadı. Öğrencilerin gördüğü konuları deneylerle sunduğu törende renkli görüntüler ortaya çıktı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Her alanda onların destekçisi oluyoruz ve olmaya devam edeceğiz” dedi

Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi, 2014 yılı Popüler Bilim Kulübü etkinlikleri kapsamında astronomi, biyoloji, fizik, kimya, fosil bilim, yenilenebilir enerji ve matematik bilim kulüplerinde eğitim gören çocuklar sertifika heyecanı yaşadı.
CHP İlçe Başkanı Fatma Doğru, belediye meclis üyeleri ve öğrencilerin ailelerinin katıldığı tören renkli görüntülere sahne oldu. Haftada iki gün olmak üzere 10 hafta boyunca aldıkları 20 saatlik eğitimlerde öğrendiklerini deneyler ve görsel sunumlarla ortaya koyan öğrenciler, Başkan Atila’ya kendilerinin yaptığı sabunlardan hediye etti.
Güz ve bahar dönemi olmak üzere katıldıkları eğitimleri tamamlayan 382 öğrenci ile toplum gönüllüsü 54 üniversite öğrencisi katılım belgelerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın elinden aldı. Çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Başkan Atila, “En değerli varlığımız ve geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerine Bornova Belediyesi olarak sürekli destek veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Sertifika alan tüm çocuklarımızı kutluyor, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bornovada Ortak Akıl Sözde Kalmıyor

Proje ve hizmetlerde herkes söz sahibi

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, rutin hale getirdiği mahalle ziyaretlerini Mevlana Mahallesi ile sürdürdü. İlk olarak kadın ve çocuklarla bir araya gelen Atila, uygulanacak proje ve hizmetler hakkında onların görüşlerini aldı. Atila ‘ortak akıl’ söylemini asla lafta bırakmayacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız bizden parklarla ilgili istekte bulundu. Mahallelerdeki parkları tüm vatandaşların birlikte yararlanabileceği sosyal alanlar haline getireceğiz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ‘Ortak Akıl’ ilkesi ile çıktığı hizmet yolunda bu kez Mevlana Mahallesi’ndeydi. Başkan Atila, ilk olarak Bornova Belediyesi Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde mahalleli kadın ve çocuklarla bir araya geldi; sorunlarını ve taleplerini dinledi. Çocuklara kitap hediye eden Atila, ”Kadınlar ve geleceğimiz olan çocuklarımızı özel bir yerde tutmamız gerekiyor” dedi.

Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nin ardından sokakları ve parkları gezen Başkan Atila, eksikleri tespit edip yapılması gerekenleri ve vatandaşların isteklerini tek tek not aldı.

Ailece rahatça zaman geçirilecek alanlar olacak

Mevlana Mahallesi sakinlerinin, özellikle de kadınların en büyük isteğinin ailece zaman geçirebilecekleri alanlar olduğunu ifade eden Başkan Atila, ”Bu bölge ve çevresinde daha çok göçle gelen vatandaşlarımız oturuyor. Mevcut parkları, yürüyüş yolları, oyun alanları ve çay bahçeleri ile herkesin yararlanabileceği sosyal alanlar haline getirebiliriz. Onların istekleri ve kente entegrasyonlarının sağlanması çok önemli. Bu anlamda üzerimize düşen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

http://www.6n1k.com.tr/haber/9928/proje-ve-hizmetlerde-herkes-soz-sahibi/